ULTRABIEGI.PL - portal dla ultramaratończyków

Switch to desktop Register Login

Nominowani do tytułu ULTRAS 2012

Przedstawiamy nominowanych do prestiżowego tytułu ULTRAS 2012

Pierwszy raz w Polsce przeprowadzane są nominacje i wybór. Biegi ultra bardzo dynamicznie rozwijają się a naszym celem jest promowanie i rozwijanie świata biegów ultra.

Zapraszamy do zapoznania się z wybitnymi polskimi ultramaratończykami i do głosowania !

Nominacje przedstawiliśmy w kolejności alfabetycznej. W drodze głosowania przyznamy jeden tytuł dla najlepszego ultramaratończyka i jeden tytuł dla ultramaratonki. Przewidujemy również wyróżnienia. Wśród głosujących rozlosujemy dwie książki jednego z najlepszych ultramaratończyków na świecie Scotta Jurka "Jedz i biegaj"

I. Głosowanie trwa do 3 lutego 2013 do północy.

II. Zwycięzca i wyróżnieni zostaną ogłoszeni 4 lutego 2013 po 20:00

III. Głosować można oddając maksymalnie jeden głos na mężczyznę i maksymalnie jeden głos na kobietę

IV. Liczone będą tylko profile oddające głos posiadające w nazwie profilu prawdziwe imię i nazwisko.

V. Ponieważ system facebook pozwala na umieszczenie 10 pozycji w ankiecie a nominowanych mężczyzn jest 15 dlatego stworzono 2 listy. Jednak głos można oddać tylko na jedno nazwisko mężczyzny. Głosy dublowane będą nieważne.

VI.

UWAGA: Aby zobaczyć pełną listę polecamy kliknąć np na 2 więcej, 7 więcej itp. Wtedy zobaczycie wszystkich nominowanych. Aby oddać głos prosimy nie rozwijać a wystarczy nacisnąć na dowolne nazwisko i potem zostawić głos na wybranym nazwisku tylko proszę tego nie robić na dwóch męskich listach ponieważ wtedy głosy zdublują się. Dziękujemy.

Zapraszamy do głosowania.

Nominowani do tytułu ULTRAS 2012 w kategorii mężczyzn:

1.

Piotr Hercog - Zawodnik Salomon Suunto Team

Osiągnięcia 2012

15 miejsce w UTMB

1 miejsce w Biegu Rzeźnika ( r.trasy w parze z Marcinem Świercem )

4.

Kamil Leśniak - 19 letni ultramaratończyk z Torunia.

Gdyby nie dyskwalifikacja za pominięcie jednego punktu kontrolnego okazałby się niespodziewanym zwycięzcą ultramaratonu Transjura na dystansie 164 km.

W 2012 ze swoją drużyną zajął 3 miejsce w biegu sztafetowym w Bochni biegnąc w składzie 3 osobowym (standardowy skład to 4 osoby)

5 miejsce – Chudy Wawrzyniec 80+

6 miejsce w Biegu Pamieci Dzieci Zamojszczyzny  na 100 km w Zamościu (etapowy)

7 miejsce w Biegu Rzeźnika

5.

Jacek Łabudzki

W 2012 ukończył ekstremalne biegi ultra takiej jak: Western States Endurance Run (USA), 27. Marathon des Sables (Maroko) oraz 87. Comrades Marathon (RPA)

6.

Zbigniew Malinowski - najbardziej doświadczony Polak jeśli chodzi o starty w Spartathlonie. W 2012 po raz 9 ukończył Spartathlon (jako jedyny Polak w 2012 ukończył ten morderczy bieg). Regularnie startuje w Biel w Szwajcarii na 100km

W 2012 ukończył również Maraton Piasków (48 miejsce) i legendarny Comrades na 89 km w RPA

8.

Leszek Rzeszótko - w 2012 został pierwszym Polakiem, który ukończył Bieg Badwater w Dolinie Śmierci uznawany za najtrudniejszy bieg ultra na świecie zajmując 38 miejsce.

9.

Piotr Sawicki - aktualny rekordzista Polski w biegu 24 h

5 miejsce - Mistrzostwa Świata w biegu 24h

3 miejsce - Mistrzostwa Europy w biegu 24h

3 miejsce w drużynowych Mistrzostwach Europy

Aktualny v-ce Mistrz Polski w biegu 24h

Aktualny rekordzista Polski w biegu  24h - 254, 93 km (rekord ustanowiony podczas MŚ)

Posiada klasę Mistrzowską Międzynarodową w biegu 24h

10.

Marcin Sieja - aktualny Mistrz Polski w biegu 24h, w 2012r. ustanowił rekord Polski - 247km 23 metry (potem pobity przez Piotra Sawickiego).

2 miejsce w Ultraloop Gilze 65 km

11.

Marek Swoboda – pięciokrotny zwycięzca Sudeckiej Setki

1 miejsce -  24 Sudecka Setka

12.

Mariusz Szostak - starszy chorąży 18 Batalionu Powietrzno Desantowego w Bielsku-Białej.

W roku 2012 pokonał w sumie 77 maratonów

Ustanowił fantastyczny rekord Polski w kolejno przebiegniętych maratonach codziennie - 42 maratony w 42 dni !!!

1 miejsce - Dziesięciomaraton w Bydgoszczy (ex aequo z Pawłem Szynalem)

13.

Paweł Szymandera

Osiągnięcia 2012:

19 miejsce – Mistrzostwa Świata na 100km w Seregno (7:04:12)

3 miejsce – Mistrzostwa Świata Masters na 100 km w Seregno

14.

Paweł Szynal - osiągnięcia w 2012 roku:

3 miejsce – Drużynowe Mistrzostwa Europy w biegu 24h

1 miejsce – Dziesięciomaraton w Bydgoszczy (ex aequo z Mariuszem Szostakiem)

15.

Marcin Świerc - 27 latek z Lublińca. Największe sukcesy odnosi w biegach górskich i trailowych. Zawodnik Salomon Suunto Team.

1 miejsce w Biegu Rzeźnika (r.trasy w parze z Piotrem Hercogiem)

1 miejsce – Maraton Karkonoski 44 km

2 miejsce – Bieg 7 Dolin 100 km (najlepszy Polak)

2 miejsce - Chudy Wawrzyniec 50+

6 miejsce - UMTS Majorka 107 km

Nominacje do tytułu ULTRAS 2012 w kategorii kobiet:

1.

Alicja Banasiak - v - ce Mistrzyni Polski w biegu 24h; uczestniczka Mistrzostw Świata i Europy w biegu na 24h